topPart Wydział Matematyki i Informatyki UJ Katedra Matematyki Obliczeniowej UJ

Seria wykładów popularyzatorskich

Czym zajmuje się matematyka komputerowa?

Zapraszamy na serię wykładów organizowanych przez Katedrę Matematyki Obliczeniowej. W trakcie wykładów będzie można zobaczyć czym zajmują się pracownicy i studenci Katedry oraz gdzie w technice, przemyśle i biznesie wykorzystuje się matematykę komputerową. Multimedialne wykłady ilustrowane animacjami pozwolą zobaczyć w jakich, często nieoczekiwanych miejscach użyteczne są metody matematyki komputerowej.

Wykłady odbywać się będą w wybrane wtorki o godzinie 16:00 w sali 0094 na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ przy ul. Łojasiewicza 6 w Krakowie. Każde spotkanie będzie się składać z dwóch niezależnych mini-wykładów i będzie trwać około 1,5 godziny.

Harmonogram wtorkowych wykładów popołudniowych:

04.03.2014
Grzegorz Jabłoński, PageRank, czyli jak matematyka i informatyka pomagają znaleźć to, czego szukasz
Tomasz Kapela, Tańczące planety
25.03.2014
Marcin Żelawski, Wielowymiarowe rzeczywistości a rozpoznawanie i analiza obrazów oraz eksploracja danych (data mining)
Frank Weilandt, Computer-assisted analysis of vector fields (wykład w języku angielskim)
29.04.2014
Daniel Wilczak, Jak liczy komputer?
Piotr Zgliczyński, Symulacje, efekt motyla

Wykłady są otwarte dla każdego, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Kierowane są one szczególnie do maturzystów oraz studentów pierwszych lat, ale zaproszony może czuć się każdy kto chciałby dowiedzieć się czym zajmuje się matematyka komputerowa?

W przypadku większych grup zorganizowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie, które pozwoli nam przygotować odpowiednią salę wykładową. W sprawie zgłoszeń na wykłady lub ustalenia dodatkowych przedpołudniowych terminów wykładów w Państwa szkole lub na WMiI prosimy o kontakt e-mailowy pod adresem mk@matinf.uj.edu.pl lub telefoniczny pod numerem 12 664 66 33.